Кардіологія

Ветеринарна кардіологія

Хвороби серця собак та кішок.

Хвороби серця собак і кішок є однією з найпоширеніших проблем, при яких може страждати якість життя тварини. Серцево-судинні патології поділяються на вроджені та набуті.

До вроджених хвороб відноситься група захворювань, які виникають найчастіше в молодому віці до 1 року, до них відносяться вади розвитку клапанного апарату та судин серця.

Придбані – це ті хвороби, які можуть проявитися найчастіше з 5-6 річного віку. До них відносяться зміни, що виникають у клапанах серця (ендокардіоз мітрального клапана, трикуспідального клапана), найчастіше зустрічаються у собак дрібних та карликових порід. У групі ризику є такі породи собак як такси, пекінеси, йоркширські тер’єри, чихуахуа, кокер-спаніель, грифони. Великі собаки схильні до різних кардіоміопатій, це хвороба, яка вражає серцевий м’яз міокард і призводить до того, що міокард не може нормально скорочуватися і стає в’ялим. У групі ризику є такі породи як золотистий ретрівер, доберман пінчер, самоїд, алабай, маламут, мастиф, боксери, німецька вівчарка, чау-чау, англійський бульдог.

До рідкісних хвороб серця відносяться

Різні новоутворення (пухлини) та запальні захворювання (ендокардити, перикардити, міокардити), які можуть бути спричинені інфекціями, бактеріями, вірусами.

Найчастіші симптоми хвороби серця

  • Задишка
  • Кашель
  • Непереносимість фізичних навантажень
  • Блідість або синюшність слизових оболонок
  • Набряки в області живота, підгрудки, асцит
  • Недолік чи надлишок ваги
  • У кішок дихання з відкритим ротом, млявість
  • Певні хвороби кішок можуть викликати параліч задніх лап

На жаль, багато серцевих патологій можуть розвиватися протягом тривалого часу без симптомів і до моменту коли у тварини з’являються клінічні ознаки захворювання серця, в організмі вже відбуваються серйозні порушення роботи серця.

Методи сучасної ветеринарної медицини дозволяють нам виявляти та проводити диференціальну діагностику практично будь-яких порушень роботи серця.

Профілактичне обстеження серця у тварини

Дуже важливо виявити хворобу на ранній стадії її розвитку, тим самим покращити якість життя тварини і продовжити їй життя. Ветеринарні кардіологи всього світу рекомендують регулярно проходити обстеження для собак дрібних та карликових порід із 5 років, собаки гігантських порід із 3 років. Серед кішок, які мають генетичну схильність до гіпертрофічної кардіоміопатії (британські кішки, мейн-куни, сфінкси, перські кішки, редголи) повинні проходити обстеження серця щорічно, а також обов’язково перед плановими оперативними втручаннями.

У нашому шпиталі Ви можете пройти повну діагностику захворювань серцево-судинної системи Вашого улюбленця. Ветеринарний лікар кардіолог проведе повний огляд, аускультацію серця та легень, вимірювання пульсу, вимірювання тиску, огляд видимих ​​слизових оболонок, а також спеціальні дослідження, такі як ехокардіографія (доплерографія), електрокардіографія, рентген грудної порожнини та необхідні додаткові лабораторні дослідження крові.

Як записатися на консультацію та обстеження серця?

Записатися на кардіологічне обстеження Ви можете зателефонувавши нашим адміністраторам і обговорити зручний для Вас час або написати нам в Telegram.

До тварин із любов’ю!

Шукаєте гарних ветеринарів для свого улюбленця?

Зателефонуйте нам або напишіть у наш телеграм і наші фахівці зв’яжуться з вами для подальшої консультації.