Перевірка слуху

Перевірка слуху у котів та собак в Одесі. BAER-тест

Автор: Данилейко Максим Юрійович

Для організації перевірки слуху зв’язуйтесь за телефоном: +38(093)543-26-08. Viber, Telegram

Мабуть, найголовнішою проблемою чистопородного розведення тварин є генетично-детерміновані захворювання. А одним з таких захворювань, що передаються у спадок, є вроджена глухота. Спадкова глухота – це захворювання, яке зустрічається практично у всіх видів тварин, але є окремі породи, які особливо схильні до глухоти. Для людей, які дбають про розвиток породи, важливе завдання виявлення тварин носіїв генів уродженої глухоти та виключення їх із розведення. Визначення глухоти у тварин є досить складним завданням і для цього була розроблена спеціальна методика реєстрації викликаних відповідей стовбура мозку на звукову стимуляцію (Brainstem Auditory Evoked Response – BAER). BAER-тест є єдиним надійним методом діагностики глухоти, визнаний у всьому світі.

Для тестування використовують спеціально розроблений для тварин прилад BAERCOM (США)

Для чого потрібно перевіряти слух у собак та котів

Нерідко власникам тварин доводиться стикатися з такою проблемою у вихованців, як приглухуватість або глухота. При цьому далеко не завжди власник може зрозуміти, чи справді тварина не чує, тобто має проблеми зі слухом, чи просто не хоче чути

У власників ряду порід собак, що плануються до племінного використання, перевірка слуху є обов’язковою або бажаною, тому що глухота може бути не тільки набутою в результаті будь-яких захворювань або травм, але й генетично успадкованою. Відповідно, для того, щоб отримати потомство з найменшим ризиком по спадковій глухоті, тварини перед в’язкою повинні проходити обстеження на наявність глухоти. Така сама проблема зустрічається і в кішок.

Перевірка слуху також нерідко важлива при деяких захворюваннях, пов’язаних з ураженням вуха, слухових проходів та ін. Це важливо для оцінки ефективності лікування та подальшого прогнозу.

Спадкова схильність до одно- та двосторонньої глухоти собаки

Спадкова глухота тією чи іншою мірою зустрічається практично у всіх породах, але є породи, які особливо схильні до цього. Групу ризику по спадковій глухоті становлять собаки цілого ряду порід, серед яких: далматини, американські та англійські бульдоги, коллі, лабрадори, мармурові такси, аргентинські доги, бультер’єри та багато інших порід собак, у яких присутня біла пігментація.

Кішки
У кішок групу ризику по глухоті складають тварини білого забарвлення з блакитними очима і різноокі – з блакитним та жовтим кольором очей.

Як проводиться тест BAER:

Тварини тестуються з 35-денного віку.

Для того, щоб перевірити слух у вашого вихованця, лікар повинен його оглянути і розпитати власника про особливості поведінки та можливі проблеми тварини. Далі після зовнішнього огляду органів слуху за допомогою спеціального інструменту (отоскопа) лікар виключає можливі запальні процеси в області вушної раковини та слухового проходу, а також наявність сторонніх тіл, пошкоджень або новоутворень. Якщо в результаті огляду отоскопом жодних пошкоджень не виявлено, лікар перевіряє слух у тварини за допомогою приладу Baercom. Як правило, для проведення BAER-тесту потрібна седація (релаксація), але має щадний та короткочасний характер. Перед седацією рекомендується пройти кардіологічне обстеження.

Особливість проведення тесту БАЕР полягає в реєстрації та оцінці змін електричної активності мозку тварини, що виникають в результаті звукової стимуляції. BAER-test дозволяє здійснити об’єктивну перевірку слуху у собак та котів. Для тестування використовують вкладний навушник. Звуковий стимул подається у вигляді клацань у діапазоні 70-80 дБ та у кількості не менше 200 для кожного тесту. Формована апаратом BAERCOM крива відображає найбільш значні піки I – V, що вказують на відповідь структур мозку на звуковий стимул.

Тестування слуху у собак і кішок проводять для кожного вуха окремо, оскільки, крім повної двосторонньої глухоти, зустрічається і одностороння, яку можна визначити тільки за допомогою BAER-тесту.
По завершенню видається сертифікат з результатом дослідження.

Для організації перевірки слуху зв’язуйтеся з Максимом Юрійовичем +38(093)543-26-08

Шукаєте гарних ветеринарів для свого улюбленця?

Зателефонуйте нам або напишіть у наш телеграм і наші фахівці зв’яжуться з вами для подальшої консультації.