Хронічна ниркова недостатність у кішок: лікувальні та профілактичні заходи в Україні, Одесі

АВТОР: Курогло Іван Іванович

Патологія хронічної ниркової недостатності у кішок – це поширене захворювання, що стосується переважно дорослих і старих особин. За даними ветеринарної практики, у більш ніж однієї третини пухнастих пацієнтів старше 7-8 років виявляється патологія ураження функції нирок. У зв’язку з тим, що особини цього віку, як правило, мають інші аномалії зі здоров’ям, діагностичні заходи та терапевтичні заходи підбираються ретельно і скрупульозно. Удосконалення старих способів лікування патології та нові лікувальні методи полегшують завдання ветеринарних лікарів, що борються за життя та здоров’я кожного пухнастого пацієнта, який страждає на хронічні ниркові хвороби.

 Постановка діагнозу ниркова недостатність та лікувальні заходи 

Хронічна ниркова недостатність виявляється як підвищений вміст у кровотоку креатиніну, а також перевищення норми за показниками азоту сечовини. На першій стадії лікування тварин ветеринар з’ясовує причину дисфункції нирок, оскільки будь-яка патологія цього органу, що виявляється як руйнація клітин нирок, може згодом дати ускладнення у вигляді хронічної ниркової недостатності. Визначення причин цього захворювання проводиться на основі даних, отриманих в результаті наступних аналізів:

  • дослідження біохімічного складу сироватки;
  • клінічний аналіз складу сечі;
  • рентгенівське дослідження черевної області;
  • цитологічний аналіз клітин нирок.

Лікувальні заходи припускають вплив на організм такими способами:

Використання антибактеріальних лікарських засобів, позбавлених нефротоксичної властивості. На ранньому етапі виявленої патології ефективна терапія гормональними препаратами (за умови, якщо сечова система тварини не надто уражена збудниками захворювання та якщо відсутня лейкоцитарна реакція).

Застосування медичних препаратів, що активізують діурез. Міра використовується як каталізатор функції ниркової діяльності та зниження тиску крові

Під час лікування тварини обмежують у звичному раціоні. Основу харчування становлять натуральні сухі та вологі корми із зменшеним обсягом фосфору та вмістом білка. Залежно від стадії захворювання, віку тварини та її загального самопочуття, обмеження в харчуванні вводиться на час лікування або на все подальше життя вихованця.

Лікувальні заходи проводяться поряд із загальним контролем стану організму кішки. Ветеринар регулярно контролює роботу серця, проводить профілактичні заходи кровотеч у шлунково-кишковому тракті, спостерігає особливості мінерального обміну.

Після закінчення лікування ветеринар проводить повторні лабораторні аналізи сечі та загального стану тварини. Виходячи з отриманих даних, лікар підбирає оптимальний раціон харчування для кішки та інструктує господаря про методи профілактики. Якщо порушити рекомендації лікаря, хронічна ниркова недостатність може знову активізуватися, призвести до ускладнень і навіть до летального результату.

У складних клінічних випадках, якщо симптоматика захворювання говорить про те, що позбутися захворювання неможливо, ветеринари проводять підтримуючий курс життєдіяльності тварини. У рамках стабілізаційних заходів усуваються токсичні явища, основні симптоми хвороби, тварина почувається набагато бадьоріше.

Раціон кішок під час лікувальної терапії ниркової недостатності

У період проведення лікувальних заходів тварина має отримувати пиво та посилено харчуватися, щоб активізувати імунні функції організму. Оскільки у особин з діагнозом «Хронічна ниркова недостатність» спостерігається пасивність та знижений апетит, дієта в цей період має бути максимально різноманітною, наповненою всією гамою смаків.

У період терапії власник ретельно стежить за обсягом їжі, інформує про раціон ветеринара, а лікар регулярно відстежує динаміку ваги вихованця при кожному візиті тварини в ветеринарну клініку. Ветеринар підбирає раціон для кожного вихованця окремо, залежно від стадії захворювання та її симптоматики, але загальні правила дієти кішки з ХНН наступні:

Виняток із харчування або мінімізація м’ясних продуктів, оскільки вони містять підвищений вміст білка.

Раціон повинен складатися з рівних пропорцій вологого та сухого корму. Біля миски з кормом повинен завжди бути присутнім мисочка з водою.

Перед використанням їжу потрібно обов’язково підігрівати, щоб вона легко засвоювалася ослабленим організмом.

Меню вихованця повинна становити лише свіжа їжа: після 6-12 годин не з’їдені залишки корму необхідно викидати.

Дієта тварини також передбачає додаткове включення до раціону водорозчинних вітамінів, щоб виключити розвиток авітамінозу.

Своєчасне звернення до ветеринарної клініки, уважне ставлення до вихованця, дотримання принципів годівлі допоможуть, якщо не повністю позбавитися патології нирок, то звести до мінімуму її прояви та продовжити життя вашого пухнастого улюбленця!

    Підписка