Кастрація кота у Одесі – ціна, як проходить, рекомендації

Багато хто з тих, хто планує чи вже встиг завести кота, розмірковують чи стоять перед вибором: каструвати чи ні тварини? Крім того, більшість господарів вихованців хвилюють наступні актуальні питання: які проблеми вирішить кастрація, чи у всіх ситуаціях варто проводити над котом цю маніпуляцію, як він її перенесе та ін.

Намагаємося дати відповіді на ці та інші питання щодо операції.

Кастрація: рекомендований вік

Більшість ветеринарів рекомендують робити таку пікантну маніпуляцію в той період, коли у тварини завершиться статеве дозрівання, а це вік від 6 до 12 місяців. Вашому котику не знадобиться серйозний післяопераційний догляд, тому що це нескладна, поширена процедура, поставлена ​​на потік, що не загрожує тварині.

Причини, що спонукають до кастрації кота

Іноді тварина піддається кастрації внаслідок того, що має захворювання та ветеринарний лікар радить зробити операцію. Однак, у більшості випадків це необхідно для того, щоб зняти зайву агресивність кота та звільнити господарів квартири від необхідності цілодобово терпіти неприємний запах у приміщенні.

Якщо Ви власник саме квартири та збираєтеся «одомашнити» кота, не випускати на вулицю, кастрація необхідна. Цим Ви вирішите відразу кілька проблем: позбавте квартиру від неприємних запахів, «утихомирить» тварину в плані її агресії та періодичного бажання «здійснювати пагони». Після операції Ваш котик буде куди спокійнішим, оскільки втратить бажання задовольняти свої сексуальні забаганки. Крім того, операція позбавить вашого улюбленця від низки захворювань, які характерні для дорослих особин.

Якщо Ви власник приватного будинку і передбачається, що тварина матиме регулярний, вільний доступ на вулицю, то потреби в кастрації немає. У кота буде достатньо можливостей задовольняти свої фізичні потреби, і плюс усередині будинку він точно не мітитиме територію.

Передопераційна підготовка кота

Власникам тварин слід знати: якщо запланована кастрація, у разі необхідно змістити графік щеплень, відсунути вакцинацію кілька місяців. Слід суворо виконувати усі передопераційні рекомендації ветеринарного лікаря, а саме:

  • перестати годувати кота за 12 годин до маніпуляції (на порожній шлунок легше тваринам переноситься наркоз);
  • спостерігати за тим, щоб тварина не пила воду за 2 години до операції.

Операція

До процедури тварині виміряють температуру, послухають серцевий ритм. За нормальних, природних для кота показників буде дано старт операції. Кота зважать для визначення дози наркозу та прооперують.

Залежно від майстерності фахівців маніпуляція зазвичай триває до 10 хвилин. Після закінчення лікар повторно прослухає серцебиття тварини, може показати Вам віддалені сім’яники. На цьому процес добігає кінця, і кота слід забрати додому.

Після операції тварина спатиме протягом кількох годин, тому необхідно взяти з собою в ветклініку «перенесення». Під впливом наркозу знижується температура тіла кота, тому заздалегідь слід подбати про покривало, укутати вихованця.

Домашній післяопераційний догляд

Першу добу після маніпуляції за котом необхідно доглядати. Протягом 1-3 години кіт відійде від дії наркозу, але спостерігаються його наслідки ще протягом наступних 12 годин.

Вихід із наркозу

Відразу після операції тварина ослаблена, важко пересувається, має порушену координацію. Бажано не давати вихованцю можливості перебувати на висоті, щоб він не наражався на ризик падіння та отримання травм. Слід контролювати дихання та температуру тіла тварини, укласти вихованця на підлогу, на м’яку підстилку, так щоб вона не потрапила під дію протягів. Кожну пів години необхідно змінювати положення кота, перекладати з одного на інший бік. Прислухайтеся до дихання, доторкніться кінчик його носика пальцем, кіт від цього повинен скривитися. Якщо перебирати волоски у вушці, він стане ним ворушити.

Поруч із твариною слід розмістити чистий лоток для того, щоб кіт, коли почне відходити від наркозу, мав можливість кудись сходити в туалет.

Перше годування після кастрації

Через 6 годин після пробудження котика потрібно спробувати трохи погодувати. Через 2-3 години можна дати йому ще й води.

Якщо у тварини спостерігається підвищене порушення координації, заплітаються лапки, похитується голова, отже не можна ще давати їжу та питво, тому що вона ризикує подавитися внаслідок невідновленого ковтального рефлексу.

Рана: догляд

На котах зазвичай післяопераційна рана гоїться швидко. Через кілька днів від розрізу майже не залишиться сліду. Рана затягується, наслідки наркозу повністю минають. Щоб ранка не нагноювалася, необхідно дотримуватися порядку в приміщенні. Після кожного випорожнення кота місткість слід мити під гарячою водою (у цей період не рекомендується використовувати наповнювач).

Потрібно стежити за твариною і не дозволяти їй непокоїти ранку, щоб туди не проникла інфекція. Для цих цілей можна надіти вихованцю спеціальний комір або бандаж, які виключать цю можливість.

Зазвичай для обробки рани фахівці рекомендують застосовувати зеленку. Наноситься вона не на розріз, а на тканини навколо ранки. Іноді ранку необхідно підсушити, а колись слід розм’якшити скоринки, що утворилися в ході загоєння. Рідкісні випадки, коли поріз необхідно обробляти мазями, що містять антибіотики. При сумнівах правильності післяопераційної обробки краще звернутися до лікаря.

Кастрований кіт: харчування

У харчування кастрованого кота, що звикли до натуральних продуктів, рекомендують додавати м’ясо птиці, кролика, яловичину, а також сир, варені яйця, овочі, крупи, олії.

Якщо тварина звикла до готових кормів, не обов’язково переводити кота на корми для кастрованих тварин, але якість їх має бути високою. Також вихованець повинен пити багато води. Якщо до води у нього невеликий інтерес, потрібно подавати йому їжу напіврідкої консистенції, розм’якшений водою сухий корм.

Щоб Ваш вихованець жив довго після кастрації та залишався завжди у фізично міцній формі, необхідно не тільки стежити за його харчуванням, станом здоров’я, але й частіше з ним грати, змушувати більше рухатися та грати.

Кастрація котів у Одесі у Ветеринарній клініці Айболіт

    Підписка