Онкологія кішок та собак в Одесі

Ветеринарна онкологія у котів та собак

Пухлини широко поширені в природі та зустрічаються не тільки у людини, але й у всіх видів тваринного і рослинного світу, у тому числі у домашніх і диких тварин. За частотою захворюваності на пухлини собаки стоять на першому місці. Пухлини вони зустрічаються частіше, ніж в людини.

Пухлини людини та тварин відомі з давніх-давен. Є дані палеонтології, які свідчать, що пухлини вражали скелети тварин, які населяли землю багато тисяч років до появи людини. Питання про причини виникнення злоякісних новоутворень є найскладнішим у всій проблемі пухлини. Найбільш поширена та заснована на численних фактах професійного раку є теорія роздратування. Давно було зазначено, що люди деяких професій рак певних органів зустрічається частіше, ніж в інших спеціальностей. Пухлини виникають і розвиваються у вигляді окремих вогнищ з нормальних тканин організму і відрізняються від них особливістю свого зростання – зростання пухлини, що виникла, відбувається шляхом розмноження власних клітин тканин організму. За клінічним перебігом пухлини поділяються на доброякісні та злоякісні. Слід, проте, пам’ятати, що це розподіл відносне. Морфологічним критерієм доброякісності та злоякісності пухлини є характер їх зростання. Доброякісні пухлини мають так зване експансивне зростання: вони не проростають у тканини, а розсувають їх, без порушення цілісності навколишніх тканин. Злоякісні пухлини характеризуються інфільтративним зростанням: вони проростають у навколишні тканини та руйнують їх. Однак у тварин явища інфільтруючого росту пухлин не завжди виявляються. Доброякісні пухлини зростають повільно, не метастазують, а після оперативного видалення не рецидивують. Злоякісні пухлини характеризуються швидким зростанням, дають метастази та здебільшого рецидивують.

Сподіватися, що пухлина не сьогодні-завтра пройде сама собою, не можна. Слід знати, що, виникнувши, пухлина зростає безперервно, то повільно, то швидко доти, поки не призведе до загибелі носія-організму або поки не зазнає руйнування лікувальними засобами.

В цей час є різні методи діагностики та лікування онкологічних захворювань, і є можливість точніше визначати прогноз. Прогноз залежить від своєчасності звернення до ветеринарного лікаря, гістологічного типу пухлини, віку тварини, її загального стану, наявності метастазів. Показати тварину фахівцю необхідно за будь-якої підозри на онкологічне захворювання, схуднення, наявність навіть невеликих за розміром новоутворень.

Рішення про можливість та методи лікування приймається тільки на підставі результатів цитологічного або гістологічного дослідження, аналізів крові та даних УЗД, рентгенологічного дослідження, в окремих випадках – даних комп’ютерної томографії.

    Підписка